Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
24-05-2012
Przed sprzątaniem
Tak wyglądało we wtorek, 22 maja jedno z mieszkań przy ulicy Śniadeckich 7. Mieszkanie potencjalnie piękne, wielopokojowe, o powierzchni 172 m.kw. Zrobiliśmy tam fotoreportaż – patrz „czytaj dalej”. Do sprzątnięcia tego mieszkania Administracja wynajęła specjalistyczną firmę.

Na sprzątaniu likwidacja tego bałaganu bynajmniej się nie zakończy. Stanie się tak dlatego, że mieszkało w tym lokalu dwoje lokatorów – pani, która zmarła – posiadała lokatorskie prawo zamieszkania i pan, posiadający prawo własnościowe do części lokalu. Łazienka i kuchnia były wspólne.

Po obrazie tych wspólnych pomieszczeń widać, że nie sposób odróżnić, gdzie znajdują się graty i śmieci, garnki i szmaty jednej, lub drugiej osoby. To samo dotyczy pozostałych pomieszczeń.

Ekipa sprzątająca usunie wszystko to, co należało do zmarłej lokatorki. Rzeczy, należące do właściciela własnościowej części mieszkania zostaną. Spółdzielnia czyni starania, aby zgodził się on na zamianę swojej części mieszkania na inne, mniejsze. Nie są to rozmowy łatwe.

Po ich zakończeniu lokal – być może – zostanie sprzedany. Jeśli ewentualny nabywca będzie dysponował sporymi środkami finansowymi, mieszkanie na trzecim piętrze odzyska dawny blask. A jest to naprawdę piękny lokal.

Jan Kurek

(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.