Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
04-11-2015
Rada Osiedla
Rada Osiedla

W Klubie Osiedlowym Krąg, w środę czwartego listopada 2015 roku na plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” w Poznaniu. Rada Osiedla dokonała oceny działalności Osiedla i Klubu Osiedlowego Krąg w trzecim kwartale bieżącego roku. W zebraniu wzięli udział członkowie rady oraz kierownictwo osiedla. Porządek zebrania znajdą Państwo:tutaj. Zapraszamy także do naszej galerii.


30-10-2015
Poezja na murach
Poezja  na murach

Po Jeżycach i Wildzie przyszła kolej na Łazarz - także i tu na murach kamienic przy rynku Łazarskim oraz Lodowej i Stablewskiego pojawiły się murale z wierszami. Na ścianach budynków przy zbiegu Rynku Łazarskiego i Lodowej oraz Lodowej i Stablewskiego możemy przeczytać  fragment wiersza Krystyny Mikobędzkiej "Jestem do znikania" oraz tekst stworzony przez samych mieszkańców.  Szczególnie  ciekawym wydaje się być wiersz Tomka Genowa, powstały w wyniku rozmów na Rynku Łazarskim.


27-10-2015
Sezon ogrodowy zakończony
Sezon ogrodowy zakończony

W poniedziałek 26 października w Kręgu, na specjalnym posiedzeniu zebrała się „Rada Programowa” Ogrodu Łazarz, podsumowując zakończony właśnie sezon ogrodowy. Gośćmi specjalnymi byli: pani Maria Łazarz - przewodnicząca Komisji Społeczno - Kulturalnej Rady Osiedla i pan Jerzy Babiak - przewodniczący Rady Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald”. 


20-10-2015
Posiedzenie Rady Osiedla

W Klubie Osiedlowym Krąg  19.10.2015r  na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (zob. porządek obrad). Podczas obrad osiedlowi radni min.: zaopiniowali montaż szlabanów ograniczających wjazd na posesje budynków przy ul. Florian Stablewskiego nr 6  i  nr.nr 10-16. Wydali opinię w sprawie rozebrania  murków na posesji ul. F. Stablewskiego 6. Została takze podjęta uchwała w sprawie wystąpienia o kredyt na remont elewacji budynku przy ul. Parkowa 1- 3/Śniadeckich 26-28-30. Ustalono także termin spotkania z mieszkańcami budynku przy ul. Łukaszewicza 20A w sprawie lokalu handlowego.


16-10-2015
Ostatnie pożegnanie...
Ostatnie pożegnanie...

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci pani mgr inż. Teresy Staneckiej, wieloletniej członkini Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Pani Teresa była wielkim przyjacielem Klubu Krąg oraz łazarskiej braci harcerskiej. Pogrzeb pani Teresy Staneckiej odbył się w czwartek 15 października o godz. 12:30 na Cmentarzu Junikowskim. Tego samego dnia, w samo południe na Cmentarzu Górczyńskim pożegnaliśmy pana Ludwika Chojnackiego b. długoletniego członka Rady Osiedla, członka amatorskich zespołów artystycznych Klubu Krąg.


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.