Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
14-10-2014
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Rada i Kierownictwo Osiedla Łazarz z okazji Dnia Edukacji Narodowej składa podziękowania i najlepsze życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom administracyjnym wszystkich łazarskich placówek oświatowych oraz instruktorom i wychowawcom pracującym w naszym Klubie.


13-10-2014
"Jaki Łazarz w 2018 roku"

W najbliższą sobotę 18 października o godz. 10:00 w Klubie Krąg odbędzie się debata kandydatów do Rady Miasta Poznania z okręgu wyborczego nr 2 obejmującego oprócz Osiedla „Św. Łazarz”, Jeżyce, Ogrody i tzw. Stary Grunwald. Podczas organizowanej przez portal lazarz.pl debaty mieszkańcy Łazarza będą mieli niepowtarzalną okazję podyskutowania kandydatami do Rady Miasta wszystkich komitetów i ich program. Do udziału w debacie Jaki Łazarz w 2018 roku zostali zaproszeni przedstawicielu wszystkich poznańskich  komitetów wyborczych. Serdecznie zapraszamy! A wybory już za miesiąc 16 listopada…


08-10-2014
Remont tarasu
Remont tarasu

Doczekał się remontu taras w budynku przy ul. J.Łukaszewicza nr 16a/16b. Doczekali się też mieszkańcy :-). Prace polegają na usunięciu starej nieszczelnej izolacji, położeniu nowej oraz ułożeniu kostki brukowej. Remont tarasu rozpoczął się 7 października i potrwa przez kolejne dziesieć dni (jak zapewnia nas ekipa remontowa)


04-10-2014
Wodny Świat
Wodny Świat

Piękny wielobarwny mural, który zdążyliśmy już nieoficjalnie ochrzcić mianem „Wodnego Światu” powstał w miniony weekend na bocznej ścianie Klubu Krąg. Został on stworzony podczas warsztatów „Street-ARTywności”w ramach projektu „KARnet15+ – model współpracy trójsektorowej”. Zajęcia zorganizowały poznańskie Kluby Aktywności Rozmaitych orazCentrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty..


02-10-2014
Wandale nie próżnują
Wandale nie próżnują

Z dumą patrzymy na nasze odnowione budynki, włożony wysiłek i środki finansowe na ten cel przeznaczone na pewno się opłaciły. Zmniejszają się nasze rachunki za C.o. a o estetycznej stronie trudno nie wspomnieć. Żeby nie było za pięknie o to starają się od pewnego czasu łazarscy wandale. Przykład z dnia dzisiejszego.  W budynku przy ul. K. Potockiej nr 33 a została zniszczona zewnętrzna elewacja. Na ścianie pojawiły się szpecące napisy. Pseudo artysta (lub też artyści) w ten sam sposób zdewastował drzwi wejściowe do budynku oraz drzwi do piwnicy. Przykłady dewastacji naszej wspólnej własności jaką są nasze spółdzielcze budynki można niestety mnożyć.


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.