Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
28-03-2014
W telegraficznym skrócie…
W telegraficznym skrócie…

Przygotowaliśmy dla Państwa garść najświeższych osiedlowych informacji: *** Przy ul. Lodowej nr 20 zostały ukończone trwające od 20 do 28 marca prace związane z malowaniem klatki schodowej. *** Po interwencji Administracji Osiedla został naprawiony chodnik przy Lodowej nr 43. Prace wykonał Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. *** W budynku przy Rynku Łazarskim (nr 17) skradziono samozamykacz drzwi wejściowych. Nowy samozamykacz został już zamontowany. *** W minionym tygodniu wymieniony został  pion wodnokanalizacyjny przy ulicy Mariana Kasprzaka nr 11.


28-02-2014
W trosce o bezpieczeństwo.
W trosce o bezpieczeństwo.

Od kilku tygodni w budynku przy ulicy Hetmańskiej  nr 57 i nr 59 trwa wymiana pionów wodnokanalizacyjnych. W mieszkaniach demontowane są piece gazowe, a w ich miejsce doprowadzona zostanie ciepła woda z poznańskiej elektrociepłowni. Przeprowadzona modernizacja nie tylko poprawi funkcjonalnosć naszych mieszkań, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo ich lokatorów.


 


25-02-2014
Elektrośmieci bezpośrednio z domu! Bezpłatnie!
Elektrośmieci bezpośrednio z domu! Bezpłatnie!

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” na terenie Poznania prowadzona jest bezpłatna zbiórka dużych elektrośmieci (np. pralki, lodówki) bezpośrednio z domów mieszkańców miasta. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl. Zużyty sprzęt odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zgłoszone elektrośmieci powinny być przygotowane do odbioru – wyłączone z prądu czy odłączone od wodociągów. Przyspieszy to pracę, a co za tym idzie – pozwoli realizować więcej zleceń każdego dnia. 


24-02-2014
Malowanie, malowanie…
Malowanie, malowanie…

Trwa „wiosenne” malowanie klatek schodowych naszych budynków. Aktualnie takie prace trwają przy domu przy ulicy Lodowej 19 a - 19 d. Powrót do domu będzie przyjemniejszy!


 


22-02-2014
"Słoneczniki - karmniki"

Po grudniowej akcji „Karmniki - pierniki” StowarzyszenieKolektyw Kąpielisko (od stycznia z siedzibą w Kręgu) ponownie zaprosiło poznaniaków do odwiedzenia dawnego kąpieliska w Parku Kasprowicza. W sobotę 22 lutego miłośnicy Łazarza spotkali się na wspólnym wysiewie słoneczników w doniczkach Organizatorzy "Słoneczników-karmników" zapewnili: ziemię, doniczki, nasiona i swoje uśmiechnięte (słonecznikowo) twarze. My już teraz zapraszamy Was na kwietniowe spotkanie z wyhodowaną (własnoręcznie) słonecznikową sadzonką. Jesienią zbierzemy nasiona i zachowamy je na pokarm dla ptaków na przyszłą zimę!


(C) 2009-2017 by LT Media Net sp z o.o.