Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
05-04-2014
Wiosna w Ogrodzie Łazarz
Wiosna w Ogrodzie Łazarz

Od roku na działce między blokami przy ul. Potockiej, wspólnie z lokalną społecznością pracujemy nad ziszczeniem naszych wspólnych marzeń o przyjemnej przestrzeni. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców okolicy i ogródkowych wolontariuszy  efekty naszych wspólnych działań był widoczne wiosna i latem… Potem przyszła chłodna jesień i można zima. Jednak ogródek ciągle był w naszych sercach. Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się w Ogrodzie Łazarz z … Panią Wiosną - bawiąc się wraz najmłodszymi sąsiadami (zob. materiał filmowy z tego wydarzenia).


31-03-2014
„Docieplanie” (prawie) na finiszu.
„Docieplanie” (prawie) na finiszu.

Mamy do przekazania miłą wiadomość dla spółdzielców, mieszkańców budynków przy ulicy Marcina Kasprzaka nr 11 i Jakuba Krauthofera nr 35. Jak poinformował nas kierownik Osiedla „Łazarz” pan Józef Żeleński, w miesiącu maju rozpoczną się prace termomodernizacyjne wspomnianych budynków. Na zdjęciu obok, kamienica przy ulicy J. Krauthofera (nr 35) będąca jednym z najstarszych budynków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (rok budowy 1900!).  


30-03-2014
Parkometry na Łazarzu
Parkometry na Łazarzu

W sobotnim wydaniu Głosu Wielkopolskiego ukazał się artykuł Marcina Idczaka poświęcony rozpoczynającym w bieżącym roku pracom przygotowawczym do objęcia Łazarza i Wildy strefą płatnego parkowania.  Zakończenie prac i uruchomienie całej strefy planowane jest na rok 2017.


Przystosowanie ulic do tego celu ma kosztować 25 milionów złotych. Natomiast do końca bieżącego roku na prace przygotowawcze zostanie wydanych 3,5 miliona.  Jak powiedział dziennikarzowi radny Wojciech Wośkowiakzdecydowana większość mieszańców nie może się doczekać stworzenia strefy”


28-03-2014
W telegraficznym skrócie…
W telegraficznym skrócie…

Przygotowaliśmy dla Państwa garść najświeższych osiedlowych informacji: *** Przy ul. Lodowej nr 20 zostały ukończone trwające od 20 do 28 marca prace związane z malowaniem klatki schodowej. *** Po interwencji Administracji Osiedla został naprawiony chodnik przy Lodowej nr 43. Prace wykonał Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. *** W budynku przy Rynku Łazarskim (nr 17) skradziono samozamykacz drzwi wejściowych. Nowy samozamykacz został już zamontowany. *** W minionym tygodniu wymieniony został  pion wodnokanalizacyjny przy ulicy Mariana Kasprzaka nr 11.


28-02-2014
W trosce o bezpieczeństwo.
W trosce o bezpieczeństwo.

Od kilku tygodni w budynku przy ulicy Hetmańskiej  nr 57 i nr 59 trwa wymiana pionów wodnokanalizacyjnych. W mieszkaniach demontowane są piece gazowe, a w ich miejsce doprowadzona zostanie ciepła woda z poznańskiej elektrociepłowni. Przeprowadzona modernizacja nie tylko poprawi funkcjonalnosć naszych mieszkań, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo ich lokatorów.


 


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.