Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
30-03-2014
Parkometry na Łazarzu
Parkometry na Łazarzu

W sobotnim wydaniu Głosu Wielkopolskiego ukazał się artykuł Marcina Idczaka poświęcony rozpoczynającym w bieżącym roku pracom przygotowawczym do objęcia Łazarza i Wildy strefą płatnego parkowania.  Zakończenie prac i uruchomienie całej strefy planowane jest na rok 2017.


Przystosowanie ulic do tego celu ma kosztować 25 milionów złotych. Natomiast do końca bieżącego roku na prace przygotowawcze zostanie wydanych 3,5 miliona.  Jak powiedział dziennikarzowi radny Wojciech Wośkowiakzdecydowana większość mieszańców nie może się doczekać stworzenia strefy”


28-03-2014
W telegraficznym skrócie…
W telegraficznym skrócie…

Przygotowaliśmy dla Państwa garść najświeższych osiedlowych informacji: *** Przy ul. Lodowej nr 20 zostały ukończone trwające od 20 do 28 marca prace związane z malowaniem klatki schodowej. *** Po interwencji Administracji Osiedla został naprawiony chodnik przy Lodowej nr 43. Prace wykonał Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. *** W budynku przy Rynku Łazarskim (nr 17) skradziono samozamykacz drzwi wejściowych. Nowy samozamykacz został już zamontowany. *** W minionym tygodniu wymieniony został  pion wodnokanalizacyjny przy ulicy Mariana Kasprzaka nr 11.


28-02-2014
W trosce o bezpieczeństwo.
W trosce o bezpieczeństwo.

Od kilku tygodni w budynku przy ulicy Hetmańskiej  nr 57 i nr 59 trwa wymiana pionów wodnokanalizacyjnych. W mieszkaniach demontowane są piece gazowe, a w ich miejsce doprowadzona zostanie ciepła woda z poznańskiej elektrociepłowni. Przeprowadzona modernizacja nie tylko poprawi funkcjonalnosć naszych mieszkań, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo ich lokatorów.


 


25-02-2014
Elektrośmieci bezpośrednio z domu! Bezpłatnie!
Elektrośmieci bezpośrednio z domu! Bezpłatnie!

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” na terenie Poznania prowadzona jest bezpłatna zbiórka dużych elektrośmieci (np. pralki, lodówki) bezpośrednio z domów mieszkańców miasta. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie elektrosmieci.pl. Zużyty sprzęt odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zgłoszone elektrośmieci powinny być przygotowane do odbioru – wyłączone z prądu czy odłączone od wodociągów. Przyspieszy to pracę, a co za tym idzie – pozwoli realizować więcej zleceń każdego dnia. 


24-02-2014
Malowanie, malowanie…
Malowanie, malowanie…

Trwa „wiosenne” malowanie klatek schodowych naszych budynków. Aktualnie takie prace trwają przy domu przy ulicy Lodowej 19 a - 19 d. Powrót do domu będzie przyjemniejszy!


 


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.