Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
10-06-2012
Brak rusztowań
Brak rusztowańOd kilku dni niemal całkowicie zamarły prace przy termomodernizacji budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E. Brak fragmentu rusztowań na elewacji północnej. Podwykonawca, budujący rusztowania nie może zakończyć pracy, gdyż wszystkie rusztowania ma zajęte na innych budowach.

Aby prace przy Stablewskiego mogły być kontynuowane, musi nastąpić odbiór techniczny rusztowań. Muszą one być wykonane w całości.

Termomodernizacja ruszy więc po rozebraniu rusztowań na innej budowie i zakończeniu ich montażu na naszej „Desce”.
10-06-2012
Potrzebne ławki
Potrzebne ławkiWiele miesięcy temu, gdy rozpoczęto przebudowę drogi wewnętrznej przy budynku Stablewskiego 6 A-E zniknęły dwie ławki. Stały tam od lat i dobrze służyły lokatorom. Przy nowej drodze ławek nie ma bo byłyby... zawalidrogą. Ale są bardzo potrzebne – zwłaszcza dla starszych lokatorów. Miejsca wokół budynku jest dosyć. A więc – kto zadba, aby ławki wróciły?
10-06-2012
Dla kogo huśtawki?
Dla kogo huśtawki?Na placu zabaw dla dzieci przy budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E ostały się dwie równoważnie i dwie huśtawki. Na równoważniach dzieci nie ujrzysz, bo ich po prostu nie ma. Za to na huśtawkach! Są, ale wcale nie dzieci. Okupują je, zwłaszcza po południu i pod wieczór gimnazjaliści i licealiści, a nawet młodzież starsza. Bujanie się na huśtawce może sprzyja bujaniu w obłokach?
07-06-2012
Procesja parafialna
Procesja parafialnaW dzień Bożego Ciała, 7 czerwca, ulicami naszej dzielnicy przeszła procesja parafii Matki Boskiej Bolesnej. Trasa jej, jak co roku, w znacznej części przebiegała wśród budynków naszego Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald”. W uroczystości uczestniczyło kilka tysięcy wiernych.
07-06-2012
Pusty sklep
Pusty sklepNa narożniku ulicy Lodowej i Stablewskiego znajduje się niewielki sklepik. Ma międzywojenną metrykę. Przed pół wiekiem można tu było nabyć mięso, później towary spożywcze, sporo czasu przetrwał warzywniak, wreszcie była tu „Bryza” – warzywa, pieczywo, wędliny. Te ostatnie często własnej produkcji i znakomitej jakości. Szkoda, że już ich nie można kupić...

Budynek, w którym znajduje się sklepik, nie należy do naszego Osiedla. U nas wszystkie lokale użytkowe są wynajęte. Oby i ten wiekowy, z tradycjami sklep jak najszybciej przestał straszyć pustką...
(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.