Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
29-07-2016
Nowa redakcja osiedlowej witryny
Nowa redakcja osiedlowej witryny

Od miesiąca lipca Rada Osiedla odpowiedzialność za redagowanie strony strona internetowej Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” powierzyła pracownikom Administracji Osiedla.      Tym samym zakończył się prawie czteroletni okres współtworzenia osiedlowej witryny przezkierownika Klubu Krąg Janusza Hellera. W tym czasie zostało opublikowanych  225 notatek obrazujących życie naszego osiedla. Następcą życzę udanej redakcyjnej pracy! JH


20-07-2016
Zakończono remont drogi osiedlowej
Zakończono remont drogi osiedlowej

W bieżącym tygodniu zakończono remont drogi osiedlowej wzdłuż budynku przy ul. Stablewskiego 10-16. 


20-07-2016
Remont pawilonu
Remont pawilonu

Aktualnie trwa remont elewacji pawilonu przy ul. Potockiej 37/Dmowskiego 37, w którym swoją siedzibę ma Administracja Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz Klub Krąg.


24-06-2016
Spadł konar drzewa
Spadł konar drzewa

Na terenie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w miniony czwartek w godzinach wieczornych, przy zbiegu ulic Gustawa Potworowskiego i Marcina Kasprzaka na zaparkowane samochody spadł konar drzewa.  Na szczęście obyło się bez ofiar. Na miejsce zdarzenia  przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej ze Szkoły Aspirantów.


11-06-2016
„Skarb Łazarza”
„Skarb Łazarza”

Na Łazarzu od kilku tygodni trwa gromadzenie różnych przedmiotów dzisiejszej rzeczywistości dzielnicy, które zostaną zakopane w skrzyni jako skarb do odkrycia przez przyszłe pokolenia. W dwa najbliższe poniedziałki odbędą się warsztaty fotograficzne dla młodzieży, która uwieczni na zdjęciach dzisiejszy wygląd dzielnicy.


„Skarb Łazarza” to jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania”. Jego celem jest zgromadzenie w specjalnie skonstruowanej skrzyni różnych przedmiotów, pamiątek dzisiejszych mieszkańców tej wyjątkowej dzielnicy Poznania. Skarb jak to skarb następnie zostanie ukryty i pewnie za wiele, wiele lat natrafią na niego kolejne pokolenia mieszkańców Łazarza, dla których skrzynia będzie świadectwem tego, jak żyli ich przodkowie.


(C) 2009-2019 by LT Media Net sp z o.o.