Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Hetmańska 57-63

Rok budowy: 1963
Mieszkania: 72

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny, 6-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 4 klatki schodowe.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwnic betonowe. Ściany kondygnacji nadziemnych z cegły ceramicznej pełnej i z cegły kratówki. Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny. Stropy Ackermanna na ścianach poprzecznych. Stropodach płaski, pełny, nie wentylowany, pokryty papą. Klatki schodowe żelbetowe.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana w lokalach mieszkalnych oraz PVC w klatkach schodowych. Posadzki klepka w pokojach, PVC w kuchniach, terakota w łazienkach. Schody lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Z zewnątrz budynek tynkowany z cokołem z płukanego gruboziarnistego lastrico. Podłoga balkonów lastrico, balustrady stalowe i betonowe. Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej. Parapety zewnętrzne okienne ceramiczne, wewnętrzne lastrico malowane. Schody zewnętrzne betonowe.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynnego, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 12152 m3
Powierzchnia zabudowy 911,9 m2
Liczba mieszkań 72
Powierzchnia użytkowa lokali 3853,9 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 332,5 m2
Powierzchnia wspólna 628,7 m2
Powierzchnia netto budynku 4815,1 m2

Galeria zdjęć:

(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.