Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Hetmańska 65-69

Rok budowy: 1975
Mieszkania: 90

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny z usługami w parterze. Składa się on z dwóch części – część 10-cio kondygnacyjna całkowicie podpiwniczony oraz 6-cio kondygnacyjny łącznik z przejściem pieszym w parterze, podpiwniczony częściowo. Posiada 3 klatki schodowe.
Ławy fundamentowe żelbetowe. Ściany piwniczne wylewane betonowe. Ściany zewnętrzne i zewnętrzne w usługach, klatkach schodowych na parterze i ściany przejścia w łączniku wylewane betonowe. Ramy w części usługowej żelbetowe. Wylewki betonowe między prefabrykatami w części usługowej. Ściany nośne zewnętrzne z elementów prefabrykowanych gr.16 cm z ociepleniem z gazobetonu o gr.21 cm. Ściany nośne wewnętrzne z elementów typu „Żerań” gr.24 cm.
Bloki wentylacyjne i spalinowe oraz bloki szafek licznikowych z elementów prefabrykowanych. Ściany osłonowe w części usługowej z gazobetonu gr.24 cm do wysokości parapetu (od strony ulicy) i z cegły kratówki gr.25 cm do poziomu cokołu, powyżej z gazobetonu gr.24 cm (od strony podwórza). Ścianki działowe gipsowe „Promonta” gr.8 cm. Obudowa komór zsypowych i obudowa ścian nośnych w łączniku z cegły kratówki. Studzienki okienek piwnicznych oraz kanałów z cegły pełnej gr.25 cm. Schody prefabrykowane, tylko na parter wylewane „na mokro” i do piwnic betonowe na podsypce z gruzu. Schody do maszynowni dźwigów stalowe.
Stropy na kondygnacjach mieszkalnych prefabrykowane typu „Żerań” uzupełnione wylewkami, pod usługami typu DZ-3, pod przejściem w łączniku płyta żelbetowa na podciągach żelbetowych. W klatkach schodowych i pomieszczeniach zsypowych prefabrykaty indywidualne. Stropodach wentylowany z płyt korytkowych opartych na ściankach ażurowych, jednospadowy, pokryty papą. Nad maszynowniami stropodach pełny, pochyły, z elementów DZ-3. Daszki nad wejściami żelbetowe, wylewane „na mokro”. Gzyms w łączniku wykonany „na mokro”, w budynku głównym i maszynowniach murowany z cegły pełnej.
Ściana oporowa przed usługami żelbetowa, prefabrykowana. Koryta na kwiaty prefabrykowane. Balkony z prefabrykatów. Pokrycia dachów z papy zgrzewanej. Opierzenia, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej. Ściany zewnętrzne budynku ocieplone styropianem gr.15 cm i wykończone tynkiem „Terranova”.
Cokół budynku z płukanego lastrico.
Stolarka okienna i drzwiowa w mieszkaniach typowa drewniana, w lokalach użytkowych stalowa indywidualna. Podłogi: w pokojach parkiet mozaikowy, w przedpokojach i kuchniach płytki PCV, w łazienkach lastrico. W klatkach schodowych i usługach lastrico. W piwnicach i maszynowniach gładź cementowa. Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne. Balustrady schodowe typowe stalowe z pochwytem z PCV. Balustrady balkonowe i galerii stalowe, częściowo z płyty obornickiej lub tynkowane na siatce metalowej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 14455 m3
Powierzchnia zabudowy 820,5 m2
Liczba mieszkań 90
Powierzchnia użytkowa lokali 4274,0 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 211,7 m2
Powierzchnia wspólna 1296,3 m2
Powierzchnia netto budynku 5782,0 m2

Planowane remonty w roku 2010:

Roboty instalacyjne:
  • montaż instalacji c.w.u. oraz wymiana pionów wod-kan w bloku przy ul. Hetmańskiej 67-69
Dźwigi:
  • remont dźwigów Hetmańska 67

Galeria zdjęć:
(C) 2009-2020 by LT Media Net sp z o.o.