Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Lodowa 2 / Rynek Łazarski 17, 18

Rok budowy: 1962
Mieszkania: 46

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny, 7-mio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 3 klatki schodowe oraz połączenie galeriami z budynkiem przy ul. Lodowej 4.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwnic betonowe wylewane. Ściany nośne kondygnacji nadziemnych z cegły ceramicznej pełnej i cegły kratówki. Ściany wypełniające z gazobetonu. Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny. Ściany działowe z cegły dziurawki.  Wszystkie ściany murowane na zaprawie cementowo – wapiennej. Stropy prefabrykowane DMS na  ścianach poprzecznych. Stropodach płaski nie wentylowany, z płyt żelbetowych, pokryty papą. Klatki schodowe wykonane z elementów typowych prefabrykowanych.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana w lokalach mieszkalnych. Posadzki PCV w kuchniach, w pokojach z klepki, a w łazienkach terrakota. Ciągi komunikacyjne – lastrico. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Balustrady klatek schodowych stalowe z pochwytem z PCV. Parapety okienne wewnętrzne z lastrico, zewnętrzne ceramiczne.
Z zewnątrz budynek tynkowany. Ściana szczytowa od strony ul. Lodowej ocieplona styropianem. Tynk zwykły gładki oraz tynki kolorowe. Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 8326 m3
Powierzchnia zabudowy 911,9 m2
Liczba mieszkań 46
Powierzchnia użytkowa lokali 2383,0 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 178,4 m2
Powierzchnia wspólna 759,1 m2
Powierzchnia netto budynku 3320,8 m2

Galeria zdjęć:
(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.