Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Archiwum
19-03-2012
Z życia osiedla

Jak chyba wszystkim mieszkańcom naszego Osiedla wiadomo, stan instalacji wodno – kanalizacyjnych i CO nie jest w naszych domach najlepszy. Dopóki nie zakończy się termomodernizacja, o znaczniejszej poprawie w tym segmencie gospodarki mieszkaniowej nie może być mowy - z powodu braku środków.

Jednak Administracja osiedla robi, co tylko możliwe, aby instalować nowe piony wodociągowo – kanalizacyjne w najbardziej zagrożonych budynkach. Ostatnio dokonano wymiany dwóch pionów – przy ulicy Stablewskiego 19A i Dmowskiego 14. Jednak sytuacja ulegnie poprawie dopiero wtedy, gdy piony będą wymieniane całymi dziesiątkami.

Wstawiono nowe okna w pawilonie "Kręgu" i Administracji, w piwnicach budynku. Są tam warsztaty, magazyny, harcówka, lokal CIM "Horyzonty" itd.

Przy Hetmańskiej 67 całkowicie zniszczono dolną część nowo wstawionych drzwi wejściowych. Sprawcy pozostają nieznani.

Jak wszedzie, na naszym Osiedlu przycinane są drzewa. Ostatnio cięto topole przy ulicy Potockiej.

Niestety, po raz kolejny trzeba będzie, przynajmniej częściowo, odłożyć budowę parkingu i drogi pożarowej przy "desce" – Dmowskiego 5 – 7. Wskutek opóźnień, spowodowanych przciąganiem się załatwienia zezwolenia na budowę w Urzędzie Miasta nie uda się wykonać drogi pożarowej przed rozpoczęciem termomodernizacji budynku. Trzeba będzie czekać na zakończednie docieplania, a może ono potrwać do późnej jesieni. Najbardziej realistycznym terminem budowy drogi pożarowej jest więc wiosna przyszłego roku.

Wiadomością optymistyczną jest to, że Administracja dołoży wszelkich starań, aby równolegle z prowadzeniem prac termomodernizacyjnych budować parking. W tej chwili nie na jednak pewności, czy ten zamiar uda się zrealizować.

Tekst i zdjęcia: Jan Kurek

(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.