Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
21-06-2015
Piotr Reiss prosi o głos na wierzbę z Łazarza w plebiscycie na Drzewo Roku!
Piotr Reiss prosi o głos na wierzbę z Łazarza w plebiscycie na Drzewo Roku!

Wyjątkowa wierzba rosnąca na Łazarzu ma szansę na tytuł Drzewa Roku, ale potrzebuje do tego głosów internautów. Do głosowania mobilizuje poznaniaków sam Piotr Reiss, a w niedzielę w ogrodzie pod wierzbą odbędzie się koncert zespołu Lord & Liar i każdy będzie mógł zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.


Plebiscyt na Drzewo Roku organizuje Klub Gaja. W finałowej szesnastce prawdziwych miss wśród drzew Poznań ma swoją przedstawicielkę – to wierzba rosnąca pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 niedaleko Klubu Krąg. Już sam fakt, że ten gatunek drzewa rośnie w takim miejscu, jest czymś niezwykłym.-


20-06-2015
Debata o Rynku Łazarskim
Debata o Rynku Łazarskim

W Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. J. Łukaszewicza odbyła się dzisaj debata w dotyczącz przyszłości Rynku Łazarskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Poznania i Rady Osiedla "Św. Łazarz" oraz przedstawiciele spółki Targowiska,, policji i straży miejskiej. Poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa na naszym rynku oraz utrzymania czystości. Przedsiębiorstwo Targowiska poinformało zebranych o powstaniu zespołu do spraw projektu modernizacji płyty rynku.


27-05-2015
Obchodami 25-lecia Samorządnego Poznania zainaugurowano 26. Dni Łazarza
Obchodami 25-lecia Samorządnego Poznania zainaugurowano 26. Dni Łazarza
Od odegrania hymnu państwowego rozpoczęły się w środowy wieczór w Klubie Krąg obchody 25-lecia samorządnego Poznania, połączone z uroczystą inauguracją 26. Dni Łazarza. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce, pierwsze od zakończenia drugiej wojny światowej wolne, demokratyczne wybory. Tego dnia wybieraliśmy radnych do odradzającego się w kraju samorządu terytorialnego zlikwidowanego w  1950 roku.

07-05-2015
Wymiana wind
Wymiana wind

W budynku przy ul.R. Dmowskiego nr 5/7 w klatce C i D rozpoczęła się wymiana wind. Prace potrwają do połowy czerwca. Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald w ciągu ostatnich lat wymieniła praktycznie wszystkie dźwigi osobowe. W przyszłym roku nowe dźwigi pojawią się w dwóch ostatnich budynkach, w których są stare windy - przy ul. R.Dmowskiego 5/7E oraz Bogusławskiego 16. (fot. lazarz.pl)


27-04-2015
Walne Zebranie członków SM "Grunwald"

W poniedziałek 27 kwietnia w sali konferencyjnej Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu przy ulicy prof. Władysława Węgorka  odbyła się jedna z części Walnego Zgromadzenia Członków SM „Grunwald”, obejmująca Osiedle Łazarz. Obrady podzielono na dwie części – pierwszą, poświęconą całej Spółdzielni. I drugą poświęconą naszemu Osiedlu. W czasie zebrania został pokazany film „Osiedle Łazarz 2014” - o pracach, prowadzonych na naszym Osiedlu w ubiegłym roku oraz zostały – między innymi – przedstawione zebranym sprawozdania Rady Osiedla i jego Administracji.


(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.