Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
08-08-2012
Bezpłatne badania mammograficzne na Łazarzu
Bezpłatne badania mammograficzne na ŁazarzuDo 29 sierpnia 2012 na osiedlach i ulicach Poznania można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Organizatorem akcji jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medica oraz poznańskie spółdzielnie mieszkaniowe, a całość odbywa się w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Akcja skierowana jest do kobiet z grupy podwyższonego ryzyka czyli w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii oraz tych, które posiadają pisemne skierowanie do wykonania takiego badania. 

W akcji bierze udział także Spółdzielnia Mieszkaniowa „Grunwald”. Na Łazarzu mobilny punkt badań stanie 13 sierpnia na parkingu przed budynkiem administracji osiedla (ulica Klaudyny Potockiej 37). Mammobus będzie dostępny w dniach 13-14.08. od godziny 9:00 do 17:00.
08-08-2012
Portal „lazarz.pl” o termomodernizacji "desek"
Portal „lazarz.pl” o termomodernizacji  Nie informowailiśmy ostatnio o postępie prac termomodernizacyjnych budynków przy ulicach F.Stablewskiego 6 A-E i R.Dmowskiego 5-7 A-E. Uczynił to „za nas” portal lazarz pl (rumienimy się!).

Artykuł Termomodernizacja "desek” na półmetku autorstwa Janusza Ludwiczaka zamieszczony na stronie www.lazarz.pl ukazał się pierwszego sierpnia. Postęp prac widać doskonale na zamieszczonych zdjęciach (fot. J.Ludwiczak).
08-08-2012
Ubezpiecz mieszkanie z Uniqą
Ubezpiecz mieszkanie z UniqąSpółdzielnia Mieszkaniowa „Grunwald” w Poznaniu informuje, iż  w porozumieniu z firmą UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Oddział w Poznaniu został przygotowany dobrowolny i kompleksowy wariant ubezpieczenia mieszkań.

W przypadku Państwa zgody na takie rozwiązanie, składka płatna będzie z czynszem za mieszkanie. W skrzynkach pocztowych otrzymaliście Państwo szczegółową informację na ten temat oraz wniosek o ubezpieczenie.

Więcej informacji na stronie internetowej Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.
10-06-2012
Brak rusztowań
Brak rusztowańOd kilku dni niemal całkowicie zamarły prace przy termomodernizacji budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E. Brak fragmentu rusztowań na elewacji północnej. Podwykonawca, budujący rusztowania nie może zakończyć pracy, gdyż wszystkie rusztowania ma zajęte na innych budowach.

Aby prace przy Stablewskiego mogły być kontynuowane, musi nastąpić odbiór techniczny rusztowań. Muszą one być wykonane w całości.

Termomodernizacja ruszy więc po rozebraniu rusztowań na innej budowie i zakończeniu ich montażu na naszej „Desce”.
10-06-2012
Potrzebne ławki
Potrzebne ławkiWiele miesięcy temu, gdy rozpoczęto przebudowę drogi wewnętrznej przy budynku Stablewskiego 6 A-E zniknęły dwie ławki. Stały tam od lat i dobrze służyły lokatorom. Przy nowej drodze ławek nie ma bo byłyby... zawalidrogą. Ale są bardzo potrzebne – zwłaszcza dla starszych lokatorów. Miejsca wokół budynku jest dosyć. A więc – kto zadba, aby ławki wróciły?
(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.