Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
10-06-2012
Dla kogo huśtawki?
Dla kogo huśtawki?Na placu zabaw dla dzieci przy budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E ostały się dwie równoważnie i dwie huśtawki. Na równoważniach dzieci nie ujrzysz, bo ich po prostu nie ma. Za to na huśtawkach! Są, ale wcale nie dzieci. Okupują je, zwłaszcza po południu i pod wieczór gimnazjaliści i licealiści, a nawet młodzież starsza. Bujanie się na huśtawce może sprzyja bujaniu w obłokach?
07-06-2012
Procesja parafialna
Procesja parafialnaW dzień Bożego Ciała, 7 czerwca, ulicami naszej dzielnicy przeszła procesja parafii Matki Boskiej Bolesnej. Trasa jej, jak co roku, w znacznej części przebiegała wśród budynków naszego Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald”. W uroczystości uczestniczyło kilka tysięcy wiernych.
07-06-2012
Pusty sklep
Pusty sklepNa narożniku ulicy Lodowej i Stablewskiego znajduje się niewielki sklepik. Ma międzywojenną metrykę. Przed pół wiekiem można tu było nabyć mięso, później towary spożywcze, sporo czasu przetrwał warzywniak, wreszcie była tu „Bryza” – warzywa, pieczywo, wędliny. Te ostatnie często własnej produkcji i znakomitej jakości. Szkoda, że już ich nie można kupić...

Budynek, w którym znajduje się sklepik, nie należy do naszego Osiedla. U nas wszystkie lokale użytkowe są wynajęte. Oby i ten wiekowy, z tradycjami sklep jak najszybciej przestał straszyć pustką...
03-06-2012
Dlaczego odpadał tynk z balkonów?
Dlaczego odpadał tynk z balkonów?Kilka dni temu pokazywaliśmy naprawę tynku na balkonie trzeciego piętra przy ulicy Śniadeckich 17. Te balkony są nietypowe, bo przechodzą przez nie rynny z dachu budynku.
03-06-2012
Przybywa rusztowań
Przybywa rusztowańW piątek, 1 czerwca z niewielkim opóźnieniem rozpoczęła się budowa rusztowań przy północnej (od podwórka) elewacji budynku przy ulicy Stablewskiego 6 A-E. Pierwsza część robót (od strony ulicy Dmowskiego) został już niemal ukończona – pozostało malowanie.
(C) 2009-2023 by LT Media Net sp z o.o.