Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Kronika osiedlowa
26-03-2013
Ogród Łazarz
Klub Krąg stał się ostoją kolejnej społecznej inicjatywy! W ramach projektu "Generator Malta" odbywającego się w trakcie tegorocznego „Malta Festival” mieszkańcy Łazarza we współpracy ze studentami wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów, zaprojektują i stworzą wspólną przestrzeń - mały ogród. Dzięki festiwalowi jeden ze skwerów na Łazarzu może się zostać zrewitalizowany!

W ramach projektu "Generator Malta" odbywającego się w trakcie tegorocznego „Malta Festival” mieszkańcy Łazarza we współpracy ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów, zaprojektują i stworzą wspólną przestrzeń - mały ogród. Eksperyment uprawy roli – być może owoców, warzyw, kwiatów – to początek tworzenia więzi, zapowiedź procesu, który prowadzi od uprawy do partycypacji. Dzięki tegorocznemu festiwalowi teatralnemu Malta jeden ze skwerów na Łazarzu może się zazielenić i zostać zrewitalizowany!

Koordynatorem projektu na Łazarzu jest przedstawicielka fundacji pani Karolina Dziełak. Pierwsze spotkanie wolontariuszy i uczestników projektu odbyło się w naszym klubie w przedświąteczny wtorek. Wśród proponowanych lokalizacji znalazł się teren między blokami przy ul. Klaudyny Potockiej, Skwer im. Kazimierza Nowaka (tzw.lejek łazarski), działka w pobliżu Przedszkola nr 44 oraz skwer przy ulicy Granicznej.

 

(C) 2009-2020 by LT Media Net sp z o.o.