Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Głogowska 99, 99A

Rok budowy: 1962
Mieszkania: 41

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalno – użytkowy, 7-mio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 2 klatki schodowe. Parter zajmują lokale handlowe.
Ławy fundamentowe betonowe i żelbetowe. Ściany piwnic betonowe wylewane. Ściany kondygnacji nadziemnych z cegły ceramicznej pełnej. Ściany wypełniające z gazobetonu. Ściany działowe z cegły dziurawki.  Wszystkie ściany murowane na zaprawie cementowo – wapiennej. Układ konstrukcyjny budynku poprzeczny. Stropy prefabrykowane DMS. Stropodach płaski, dwuspadowy, wentylowany, z płyt żelbetowych opartych na beleczkach DMS, pokryty papą. Klatki schodowe wykonane z elementów typowych prefabrykowanych.
Stolarka okienna i drzwiowa typowa drewniana w lokalach mieszkalnych i stalowa w lokalach handlowych. Posadzki lastrico w kuchniach, na klatkach schodowych,  oraz w lokalach handlowych. Podłogi w pokojach z klepki a w łazienkach terrakota. W piwnicach gładź betonowa. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone.
Z zewnątrz budynek tynkowany tynkiem barwionym z cokołem od strony ul. Głogowskiej i podwórza obłożonym łamanymi płytami kamiennymi. Czoła  ścian nośnych i loggi z cegły silikatowej spoinowanej poziomo. Podłoga balkonów lastrico, balustrady stalowe. Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania z lokalnej kotłowni, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 7006 m3
Powierzchnia zabudowy 457,7 m2
Liczba mieszkań 41
Powierzchnia użytkowa lokali 2200,3 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 125,2 m2
Powierzchnia wspólna 432,6 m2
Powierzchnia netto budynku 2758,1 m2

Galeria zdjęć:(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.