Administracja   Rada Osiedla   Nasze Osiedle
Budynki

Śniadeckich 26, 28, 30 / Parkowa 1, 3

Rok budowy: 1925
Mieszkania: 42

Opis konstrukcji i wykończenia budynku:

Budynek mieszkalny 5-cio kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Posiada 5 klatek schodowych. W rzucie poziomym budynek stanowi rozczłonkowaną bryłę.
Ławy fundamentowe żwirobetonowe. Ściany piwniczne i ściany nośne budynku z cegły pełnej. Ściany działowe z cegły dziurawki. Stropy masywne. Podłogi drewniane i częściowo posadzki betonowe. Klatki schodowe wykonane z materiałów ognioodpornych. Więźba dachowa konstrukcji drewnianej, w części odeskowana i pokryta papą, a w części ołacona i pokryta dachówką ceramiczną – karpiówką. Więźba wykazuje zmienność poziomów i nachyleń połaci.
Stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Mieszkania i klatki schodowe tynkowane. Piwnice bielone. Ściany działowe w piwnicach  w części wykonane z materiałów ceramicznych a w części jako przepierzenia o konstrukcji drewnianej. Schody drewniane. W piwnicach posadzki betonowe. Tynki wewnętrzne wapienne.
Z zewnątrz budynek wykończony tynkiem cementowo – wapiennym. Rynny, rury spustowe i opierzenia z blachy ocynkowanej. Balustrady klatek schodowych drewniane. Balustrady balkonów stalowe.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje: centralnego ogrzewania zdalaczynną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, energii elektrycznej, telefoniczną, telewizji kablowej i domofonową.

Charakterystyka liczbowa budynku:

Kubatura budynku 15597 m3
Powierzchnia zabudowy 1306,6 m2
Liczba mieszkań 42
Powierzchnia użytkowa lokali 4441,8 m2
Powierzchnia pomieszczeń przynależnych 253,1 m2
Powierzchnia wspólna 1016,9 m2
Powierzchnia netto budynku 5711,8 m2

Galeria zdjęć:





(C) 2009-2022 by LT Media Net sp z o.o.